
Archers Coffee
Panama - Lerida Coffee Estate Geisha Natural Waterfall Lot 0486
Panama - Lerida Coffee Estate Geisha Natural Waterfall Lot 0486 is a Alto Quiel, Boquete, Natural - Waterfall, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Alto Quiel, Boquete
- Process
- Natural - Waterfall
- Variety
- Geisha
- Producer
- Amoruso Family
Available Sizes▾
- 100g — $42.21 ($42.21/100g)
- 200g — $84.41 ($42.21/100g)
- 1000g — $370.32 ($37.03/100g)

Panama - Lerida Coffee Estate Geisha Natural Waterfall Lot 0486
Panama - Lerida Coffee Estate Geisha Natural Waterfall Lot 0486 is a Alto Quiel, Boquete, Natural - Waterfall, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Alto Quiel, Boquete
- Process
- Natural - Waterfall
- Variety
- Geisha
- Producer
- Amoruso Family
Available Sizes
- 100g — $42.21 ($42.21/100g)
- 200g — $84.41 ($42.21/100g)
- 1000g — $370.32 ($37.03/100g)
Similar coffees to this Alto Quiel, Boquete Natural - Waterfall Geisha

Carmen Geisha Natural
Panama Natural Geisha
Phil & Sebastian
$33.18
Santamaria Estate Geisha Natural L58
Paso Ancho, Chiriqui, Panama Natural Geisha
Hatch Crafted Coffee
$48.00

Panama HIU Los Lajones geisha 1C - Natural
Panama Natural Geisha
Nubra Coffee Roasters
$79.65
Description
Producer: Amoruso Family Farm: Lerida Estate Location: Alto Quiel, Boquete Variety: Geisha Process: Natural - Waterfall Altitude: 1,800+ masl Fermentation ▪▪▪▫▫ Sweetness ▪▪▪▪▫ Acidity ▪▪▪▪▫ Roast ▪▪▫▫▫
More from Archers Coffee

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Washed WRF8
$22.33

Ethiopia - Elto - Elora Station Cold Ferment Natural CF8
$22.33

Ethiopia - Oboleyan Coffee Hambela Benti Nenka - Classic Natural Lot 2
$8.71

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Natural RF10
$22.33

Ethiopia - Daye Bensa Rumudamo DFW Archers Lot
$14.16

Panama - Lerida Coffee Esplendorosa Estate Geisha Natural Lot 0690
$36.76