
Archers Coffee
Colombia - Aroma Nativo Bourbon Aji Hydro Honey Lot 396
Colombia - Aroma Nativo Bourbon Aji Hydro Honey Lot 396 is a Pitalito, Huila, Hydro Honey, Bourbon AJi coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Pitalito, Huila
- Process
- Hydro Honey
- Variety
- Bourbon AJi
- Producer
- Luis Marcelino
Available Sizes▾
- 100g — $16.34 ($16.34/100g)
- 200g — $29.95 ($14.98/100g)
- 1000g — $107.56 ($10.76/100g)

Colombia - Aroma Nativo Bourbon Aji Hydro Honey Lot 396
Colombia - Aroma Nativo Bourbon Aji Hydro Honey Lot 396 is a Pitalito, Huila, Hydro Honey, Bourbon AJi coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Pitalito, Huila
- Process
- Hydro Honey
- Variety
- Bourbon AJi
- Producer
- Luis Marcelino
Available Sizes
- 100g — $16.34 ($16.34/100g)
- 200g — $29.95 ($14.98/100g)
- 1000g — $107.56 ($10.76/100g)
Similar coffees to this Pitalito, Huila Hydro Honey Bourbon AJi
![CIGGY BOX - AROMA NATIVO [AJI HYDRO HONEY #514] - BOURBON AJÍ, HYDRO HONEY - COLOMBIA](https://cdn.shopify.com/s/files/1/0698/2080/9406/files/38-PeoplePossession-CiggyBox-AromaNativoAjiHydroHoney514-BourbonAji-HydroHoney_2.jpg?v=1789363660)
CIGGY BOX - AROMA NATIVO [AJI HYDRO HONEY #514] - BOURBON AJÍ, HYDRO HONEY - COLOMBIA
COLOMBIA HYDRO HONEY BOURBON AJÍ
HYUNAH Coffee Club
$34.00
![Ciggy Box – Aroma Nativo [Aji Hydro Honey Lot #514]{Filter}](https://peoplepossession.com/wp-content/uploads/2026/05/CIGPACK-VERT.jpg)
Ciggy Box – Aroma Nativo [Aji Hydro Honey Lot #514]{Filter}
COLOMBIA (PITALITO, HUILA) 1600-1900M HYDRO HONEY BOURBON AJI
PEOPLE POSSESSION
$30.61

Filter Roast 250g: Colombia - Pico Alto - Honey Aji x Natural Pink Bourbon
Guacacallo, Colombia Honey x Natural Aji x Pink Bourbon
Talo Coffee
$18.26

Colombia - Los Chorros: Washed, Bourbon Aji
Colombia Washed Bourbon Aji
3fe Coffee
$19.91
![Finca Las Palmas - Washed [Bourbon Aji]](https://cdn.shopify.com/s/files/1/0967/2720/4177/files/LasPalmasWashedBourbonAji.png?v=1783366333)
Finca Las Palmas - Washed [Bourbon Aji]
Pitalito, Huila, Colombia Washed Bourbon Aji
Mellow Coffee Roasters
$18.77
Description
Producer: Luis Marcelino Farm: Veci Project Location : Pitalito, Huila Variety: Bourbon AJi Process: Hydro Honey Altitude: 1,700 - 1,750 masl Fermentation ▪▪▪▫▫ Sweetness ▪▪▪▪▪ Acidity ▪▪▪▪▫ Roast ▪▪▪▫▫
More from Archers Coffee

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Washed WRF8
$22.33

Ethiopia - Elto - Elora Station Cold Ferment Natural CF8
$22.33

Ethiopia - Oboleyan Coffee Hambela Benti Nenka - Classic Natural Lot 2
$8.71

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Natural RF10
$22.33

Ethiopia - Daye Bensa Rumudamo DFW Archers Lot
$14.16

Panama - Lerida Coffee Esplendorosa Estate Geisha Natural Lot 0690
$36.76