
Momos Coffee
Ethiopia Hure Natural
Ethiopia Hure Natural is a Ethiopia - Sidama, Arbegona, Natural, 74158 coffee from Momos Coffee.
In stock since:
Details
- Origin
- Ethiopia - Sidama, Arbegona
- Process
- Natural
- Variety
- 74158
- Producer
- Mulugeta Muntasha, Degefu Muntasha
Available Sizes▾
- 200g — $16.00 ($8.00/100g)
- 500g — $32.00 ($6.40/100g)

Ethiopia Hure Natural
Ethiopia Hure Natural is a Ethiopia - Sidama, Arbegona, Natural, 74158 coffee from Momos Coffee.
In stock since:
Details
- Origin
- Ethiopia - Sidama, Arbegona
- Process
- Natural
- Variety
- 74158
- Producer
- Mulugeta Muntasha, Degefu Muntasha
Available Sizes
- 200g — $16.00 ($8.00/100g)
- 500g — $32.00 ($6.40/100g)
Similar coffees to this Ethiopia - Sidama, Arbegona Natural 74158

Natural Ethiopia
Sidama, Ethiopia Natural Process G2 Ethiopian Heirloom
Bold Bean Coffee Roasters
$8.50

Ethiopia - Hamasho Village Asefa Dukamo Station Natural Archers Lot
Hamasho Village, Sidama Bensa Natural 74158
Archers Coffee
$8.99

Ethiopia - Daye Bensa Hamasho Natural Archers Lot 0126
Hamasho Village, Sidama Bensa Natural 74158
Archers Coffee
$10.35

Ethiopia - Oboleyan Coffee Hambela Dimtu Haro Highborn Project - Classic Natural
Guji Hambela Dimtu Natural - Shade Drying 74114, 74110, 74158
Archers Coffee
$9.80

Ethiopia Haro Wato
Ethiopia Natural 74110, 74112
Nylon Coffee Roasters
$27.39

Ethiopia - Hamasho Village Natural Anaerobic Archers Lot
Hamasho Village, Sidama Bensa Natural Anaerobic 74158
Archers Coffee
$13.07
Description
Origin: Ethiopia Region: Sidama, Arbegona Farm: Hure Producer: Mulugeta Muntasha, Degefu Muntasha Altitude: 2,400 m Variety: 74158 Process: Natural
More from Momos Coffee

Ethiopia Safo Mosto Anaerobic Natural
$13.00

MOMOS COFFEE Specialty Coffee Mix
$12.00

DECAF Ethiopia Guji Uraga Siko Natural
$14.00

DECAF - Colombia Aponte
$14.00

Seasonal Blend Autumn ON-GI
$19.00

MOMOS COFFEE Specialty Americano
$6.00


