
Archers Coffee
Panama - Abu Coffee Geisha Washed Lot 2610
Panama - Abu Coffee Geisha Washed Lot 2610 is a Canas Verdes, Boquete, Classic Washed, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Canas Verdes, Boquete
- Process
- Classic Washed
- Variety
- Geisha
- Producer
- Jose Luttrell
Available Sizes▾
- 100g — $39.48 ($39.48/100g)
- 200g — $78.97 ($39.48/100g)
- 1000g — $340.37 ($34.04/100g)

Panama - Abu Coffee Geisha Washed Lot 2610
Panama - Abu Coffee Geisha Washed Lot 2610 is a Canas Verdes, Boquete, Classic Washed, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Canas Verdes, Boquete
- Process
- Classic Washed
- Variety
- Geisha
- Producer
- Jose Luttrell
Available Sizes
- 100g — $39.48 ($39.48/100g)
- 200g — $78.97 ($39.48/100g)
- 1000g — $340.37 ($34.04/100g)
Similar coffees to this Canas Verdes, Boquete Classic Washed Geisha

Abu Coffee Natural Gesha
Panama Washed Gesha
Bluebird Coffee Roastery
$30.44

ABU Geisha GW-3230: Panama Anaerobic Washed
Cañas Verdes, Boquete, Chiriquí Anaerobic Washed Geisha
Pirates of Coffee
$36.00

Chevas Estate Washed Geisha
Panama Washed Geisha
Bluebird Coffee Roastery
$25.56
Description
Producer: Jose Luttrell Farm: Abu Coffee Location: Canas Verdes, Boquete Variety: Geisha Process: Classic Washed Altitude: 1,550 masl Fermentation ▪▫▫▫▫ Sweetness ▪▪▪▪▫ Acidity ▪▪▪▪▫ Roast ▪▪▫▫▫
More from Archers Coffee

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Washed WRF8
$22.33

Ethiopia - Elto - Elora Station Cold Ferment Natural CF8
$22.33

Ethiopia - Oboleyan Coffee Hambela Benti Nenka - Classic Natural Lot 2
$8.71

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Natural RF10
$22.33

Ethiopia - Daye Bensa Rumudamo DFW Archers Lot
$14.16

Panama - Lerida Coffee Esplendorosa Estate Geisha Natural Lot 0690
$36.76