
Archers Coffee
Panama - Bambito Sakura, Geisha Washed
Panama - Bambito Sakura, Geisha Washed is a Bambito, Tierras Altas, Chiriqui, Panama, Classic Washed, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Bambito, Tierras Altas, Chiriqui, Panama
- Process
- Classic Washed
- Variety
- Geisha
- Producer
- Priscilla Amar Sittón
Available Sizes▾
- 100g — $44.93 ($44.93/100g)
- 200g — $88.50 ($44.25/100g)
- 1000g — $389.38 ($38.94/100g)

Panama - Bambito Sakura, Geisha Washed
Panama - Bambito Sakura, Geisha Washed is a Bambito, Tierras Altas, Chiriqui, Panama, Classic Washed, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Bambito, Tierras Altas, Chiriqui, Panama
- Process
- Classic Washed
- Variety
- Geisha
- Producer
- Priscilla Amar Sittón
Available Sizes
- 100g — $44.93 ($44.93/100g)
- 200g — $88.50 ($44.25/100g)
- 1000g — $389.38 ($38.94/100g)
Similar coffees to this Bambito, Tierras Altas, Chiriqui, Panama Classic Washed Geisha

Panama - Bambito, Gesha
Panama Washed Gesha (Highland Grace)
Terraform Coffee
$31.00

Tanat - Bambito Geisha Washed - 100g
Volcán, Chiriquí, Panama Washed Geisha
Entropica Coffee
$75.00

Panama Bambito Verde Colibri Geisha Washed | One Half Coffee
chiriqui, Panama washed geisha
One Half Coffee
$161.02

MAME - Bambito Estate Geisha Washed Omni
Volcán, Chiriquí, Panama Washed Geisha
Entropica Coffee
$128.00
Description
Producer: Priscilla Amar Sittón Farm: Bambito Estate Coffee Location: Bambito, Tierras Altas, Chiriqui, Panama Variety: Geisha Process: Classic Washed Altitude: 1,800 masl Fermentation ▪▫▫▫▫ Sweetness ▪▪▪▪▫ Acidity ▪▪▪▫▫ Roast ▪▪▫▫▫
More from Archers Coffee

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Washed WRF8
$22.33

Ethiopia - Elto - Elora Station Cold Ferment Natural CF8
$22.33

Ethiopia - Oboleyan Coffee Hambela Benti Nenka - Classic Natural Lot 2
$8.71

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Natural RF10
$22.33

Ethiopia - Daye Bensa Rumudamo DFW Archers Lot
$14.16

Panama - Lerida Coffee Esplendorosa Estate Geisha Natural Lot 0690
$36.76