BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!
Panama - Finca Auromar - Firestone Geisha Washed
UAE|Archers Coffee

Archers Coffee

$29.95100gIn Stock

Panama - Finca Auromar - Firestone Geisha Washed

Panama - Finca Auromar - Firestone Geisha Washed is a Piedra Candela, Classic Washed, Geisha coffee from Archers Coffee.

In stock 30+ days

Buy from Archers Coffee

Details

Origin
Piedra Candela
Process
Classic Washed
Variety
Geisha
Producer
Roberto Brenes / Auromar Family
Available Sizes▾
  • 100g — $29.95 ($29.95/100g)
  • 200g — $59.90 ($29.95/100g)
  • 1000g — $250.51 ($25.05/100g)

Description

Producer: Roberto Brenes / Auromar Family Farm: Auromar Finca La Aurora  Location: Piedra Candela Variety: Geisha Process: Classic Washed Altitude: 1,770 masl Fermentation ▪▫▫▫▫ Sweetness ▪▪▪▪▫ Acidity ▪▪▪▪▫ Roast ▪▪▫▫▫

About Archers Coffee

Location
UAE
Region
Middle East
Currency
AED
Visit Archers Coffee →