
Archers Coffee
Panama - Finca Deborah, Interstellar
Panama - Finca Deborah, Interstellar is a Volcan, Chiriqui, Natural Yeast Inoculation, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Volcan, Chiriqui
- Process
- Natural Yeast Inoculation
- Variety
- Geisha
- Producer
- Jamison Savage
Available Sizes▾
- 100g — $50.37 ($50.37/100g)
- 200g — $99.39 ($49.69/100g)
- 1000g — $422.06 ($42.21/100g)

Panama - Finca Deborah, Interstellar
Panama - Finca Deborah, Interstellar is a Volcan, Chiriqui, Natural Yeast Inoculation, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Volcan, Chiriqui
- Process
- Natural Yeast Inoculation
- Variety
- Geisha
- Producer
- Jamison Savage
Available Sizes
- 100g — $50.37 ($50.37/100g)
- 200g — $99.39 ($49.69/100g)
- 1000g — $422.06 ($42.21/100g)
Similar coffees to this Volcan, Chiriqui Natural Yeast Inoculation Geisha

Interstellar Geisha · Finca Deborah
Panama · Volcan Multi-variable yeast, natural, slow shade dried Geisha
Leuchtfeuer Coffee
$40.96

Panama Finca Deborah Terroir Geisha Washed
Chiriqui, Panama Washed Geisha
Klover Coffee
$70.00

Panama Finca Deborah Afterglow Geisha Natural
Chiriqui, Panama Natural Geisha
Klover Coffee
$76.00

Panama Wild Forest Geisha Natural | One Half Coffee
chiriqui, Panama natural geisha
One Half Coffee
$37.96

Panama Agricola #17 Geisha Natural | One Half Coffee
chiriqui, Panama natural geisha
One Half Coffee
$255.69

Panama Hacienda La Esmeralda Guabo 5BANC Geisha Anaerobic Natural | One Half Coffee
chiriqui, Panama anaerobic natural geisha
One Half Coffee
$410.24
Description
Producer: Jamison Savage Farm: Finca Deborah Location: Volcan, Chiriqui Variety: Geisha Process: Natural Yeast Inoculation Altitude: 1,700 - 1,900 masl Fermentation ▪▪▪▪▫ Sweetness ▪▪▪▪▪ Acidity ▪▪▪▪▫ Roast ▪▪▫▫▫
More from Archers Coffee

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Washed WRF8
$22.33

Ethiopia - Elto - Elora Station Cold Ferment Natural CF8
$22.33

Ethiopia - Oboleyan Coffee Hambela Benti Nenka - Classic Natural Lot 2
$8.71

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Natural RF10
$22.33

Ethiopia - Daye Bensa Rumudamo DFW Archers Lot
$14.16

Panama - Lerida Coffee Esplendorosa Estate Geisha Natural Lot 0690
$36.76