
Archers Coffee
Panama - Finca Los Cenizos GW268 - Malaguetto Lot
Panama - Finca Los Cenizos GW268 - Malaguetto Lot is a Cerro Punta, Tierras Altas, Classic Washed, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Cerro Punta, Tierras Altas
- Process
- Classic Washed
- Variety
- Geisha
- Producer
- Estela Pitti
Available Sizes▾
- 50g — $46.29 ($92.58/100g)
- 100g — $87.13 ($87.13/100g)
- 1000g — $740.64 ($74.06/100g)

Panama - Finca Los Cenizos GW268 - Malaguetto Lot
Panama - Finca Los Cenizos GW268 - Malaguetto Lot is a Cerro Punta, Tierras Altas, Classic Washed, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Cerro Punta, Tierras Altas
- Process
- Classic Washed
- Variety
- Geisha
- Producer
- Estela Pitti
Available Sizes
- 50g — $46.29 ($92.58/100g)
- 100g — $87.13 ($87.13/100g)
- 1000g — $740.64 ($74.06/100g)
Description
Producer: Estela Pitti Farm: Finca Los Cenizos, Malaguetto Lot Location: Cerro Punta, Tierras Altas Variety: Geisha Process: Classic Washed Altitude: 1,950 masl Fermentation ▪▫▫▫▫ Sweetness ▪▪▪▪▫ Acidity ▪▪▪▪▫ Roast ▪▪▫▫▫
More from Archers Coffee

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Washed WRF8
$22.33

Ethiopia - Elto - Elora Station Cold Ferment Natural CF8
$22.33

Ethiopia - Oboleyan Coffee Hambela Benti Nenka - Classic Natural Lot 2
$8.71

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Natural RF10
$22.33

Ethiopia - Daye Bensa Rumudamo DFW Archers Lot
$14.16

Panama - Lerida Coffee Esplendorosa Estate Geisha Natural Lot 0690
$36.76