
Archers Coffee
Panama - Finca Ponderosa Geisha Natural OX Lactic
Panama - Finca Ponderosa Geisha Natural OX Lactic is a Cordillera, Chiriqui, Natural Lactic Fermentation - DRD, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Cordillera, Chiriqui
- Process
- Natural Lactic Fermentation - DRD
- Variety
- Geisha
- Producer
- Gilberto Cardoze / Edgar Gutierrez
Available Sizes▾
- 100g — $21.78 ($21.78/100g)
- 200g — $43.57 ($21.78/100g)
- 1000g — $171.55 ($17.15/100g)

Panama - Finca Ponderosa Geisha Natural OX Lactic
Panama - Finca Ponderosa Geisha Natural OX Lactic is a Cordillera, Chiriqui, Natural Lactic Fermentation - DRD, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Cordillera, Chiriqui
- Process
- Natural Lactic Fermentation - DRD
- Variety
- Geisha
- Producer
- Gilberto Cardoze / Edgar Gutierrez
Available Sizes
- 100g — $21.78 ($21.78/100g)
- 200g — $43.57 ($21.78/100g)
- 1000g — $171.55 ($17.15/100g)
Similar coffees to this Cordillera, Chiriqui Natural Lactic Fermentation - DRD Geisha

Panama Agricola #30 Geisha Oxidation Natural | One Half Coffee
chiriqui, Panama oxidation natural geisha
One Half Coffee
$255.69

Panama Hacienda La Esmeralda Guabo 5BNAC Geisha Anaerobic Natural | One Half Coffee
chiriqui, Panama anaerobic natural geisha
One Half Coffee
$44.09

Panama HIU Los Lajones geisha 1C - Natural
Panama Natural Geisha
Nubra Coffee Roasters
$79.65

Panama Hacienda La Esmeralda Guabo 5BANC Geisha Anaerobic Natural | One Half Coffee
chiriqui, Panama anaerobic natural geisha
One Half Coffee
$410.24

Panama Agricola #17 Geisha Natural | One Half Coffee
chiriqui, Panama natural geisha
One Half Coffee
$255.69
Santamaria Estate Geisha Natural L58
Paso Ancho, Chiriqui, Panama Natural Geisha
Hatch Crafted Coffee
$48.00
Description
Producer: Gilberto Cardoze / Edgar Gutierrez Farm: Ponderosa Coffee Estate Location : Cordillera, Chiriqui Variety: Geisha Process: Natural Lactic Fermentation - DRD Altitude: 1,400-1,700 masl Fermentation ▪▪▪▫▫ Sweetness ▪▪▪▪▫ Acidity ▪▪▪▫▫ Roast ▪▪▫▫▫
More from Archers Coffee

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Washed WRF8
$22.33

Ethiopia - Elto - Elora Station Cold Ferment Natural CF8
$22.33

Ethiopia - Oboleyan Coffee Hambela Benti Nenka - Classic Natural Lot 2
$8.71

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Natural RF10
$22.33

Ethiopia - Daye Bensa Rumudamo DFW Archers Lot
$14.16

Panama - Lerida Coffee Esplendorosa Estate Geisha Natural Lot 0690
$36.76
