
Archers Coffee
Panama - Flying Pumas Natural Cold Ferment Lot 25059
Panama - Flying Pumas Natural Cold Ferment Lot 25059 is a Los Pozos, Tierras Altas, Natural - Cold Fermentation, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Los Pozos, Tierras Altas
- Process
- Natural - Cold Fermentation
- Variety
- Geisha
- Producer
- Felipe Sardi, Joel Villalta
Available Sizes▾
- 50g — $36.76 ($73.52/100g)
- 100g — $69.43 ($69.43/100g)
- 1000g — $612.66 ($61.27/100g)

Panama - Flying Pumas Natural Cold Ferment Lot 25059
Panama - Flying Pumas Natural Cold Ferment Lot 25059 is a Los Pozos, Tierras Altas, Natural - Cold Fermentation, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Los Pozos, Tierras Altas
- Process
- Natural - Cold Fermentation
- Variety
- Geisha
- Producer
- Felipe Sardi, Joel Villalta
Available Sizes
- 50g — $36.76 ($73.52/100g)
- 100g — $69.43 ($69.43/100g)
- 1000g — $612.66 ($61.27/100g)
Similar coffees to this Los Pozos, Tierras Altas Natural - Cold Fermentation Geisha

PALENZUELA | NATURAL GEISHA
Alto Jaramillo, Panama Natural Geisha
Ripsnorter
$47.00

Panama HiU Coffee -Finca Emporio Geisha Anaerobic natural #Popo23109
Panama Anaerobic Natural Geisha
GOÛT & CO
$8.92

Panama Altieri Luci Geisha Natural Cold Dry Fermentation
Panama Natural Geisha
Klatch Coffee
$99.95

Carmen Geisha Natural
Panama Natural Geisha
Phil & Sebastian
$33.18
![Finca Los Pozos CCD Dynamic [Geisha Anaerobic Natural]{Filter}](https://peoplepossession.com/wp-content/uploads/2026/08/POZOS-SHOP.jpg)
Finca Los Pozos CCD Dynamic [Geisha Anaerobic Natural]{Filter}
PANAMA (TIERRAS ALTAS, CHIRIQUI) 1400-1600m ANAEROBIC NATURAL GEISHA
PEOPLE POSSESSION
$30.61

Panama HIU Los Lajones geisha 1C - Natural
Panama Natural Geisha
Nubra Coffee Roasters
$79.65
Description
Producer: Felipe Sardi, Joel Villalta Farm: Flying Pumas Location: Los Pozos, Tierras Altas Variety: Geisha Process: Natural - Cold Fermentation Altitude: 1,750 - 1,900 masl Fermentation ▪▪▪▪▫ Sweetness ▪▪▪▪▪ Acidity ▪▪▪▪▫ Roast ▪▪▫▫▫
More from Archers Coffee

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Washed WRF8
$22.33

Ethiopia - Elto - Elora Station Cold Ferment Natural CF8
$22.33

Ethiopia - Oboleyan Coffee Hambela Benti Nenka - Classic Natural Lot 2
$8.71

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Natural RF10
$22.33

Ethiopia - Daye Bensa Rumudamo DFW Archers Lot
$14.16

Panama - Lerida Coffee Esplendorosa Estate Geisha Natural Lot 0690
$36.76