
Archers Coffee
Panama - Hacienda Barbara, Geisha DF Lot 38
Panama - Hacienda Barbara, Geisha DF Lot 38 is a Jaramilllo, Boquete, Double Ferment, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Jaramilllo, Boquete
- Process
- Double Ferment
- Variety
- Geisha
- Producer
- Rogers Family/Hunter Tedman
Available Sizes▾
- 100g — $31.31 ($31.31/100g)
- 200g — $62.63 ($31.31/100g)
- 1000g — $253.23 ($25.32/100g)

Panama - Hacienda Barbara, Geisha DF Lot 38
Panama - Hacienda Barbara, Geisha DF Lot 38 is a Jaramilllo, Boquete, Double Ferment, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Jaramilllo, Boquete
- Process
- Double Ferment
- Variety
- Geisha
- Producer
- Rogers Family/Hunter Tedman
Available Sizes
- 100g — $31.31 ($31.31/100g)
- 200g — $62.63 ($31.31/100g)
- 1000g — $253.23 ($25.32/100g)
Description
Producer: Rogers Family/Hunter Tedman Farm: Hacienda Barbara Estates Location : Jaramilllo, Boquete Variety: Geisha Process: Double Ferment Altitude: 1,450-1,650 masl Fermentation ▪▪▫▫▫ Sweetness ▪▪▪▪▪ Acidity ▪▪▪▪▫ Roast ▪▪▫▫▫
More from Archers Coffee

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Washed WRF8
$22.33

Ethiopia - Elto - Elora Station Cold Ferment Natural CF8
$22.33

Ethiopia - Oboleyan Coffee Hambela Benti Nenka - Classic Natural Lot 2
$8.71

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Natural RF10
$22.33

Ethiopia - Daye Bensa Rumudamo DFW Archers Lot
$14.16

Panama - Lerida Coffee Esplendorosa Estate Geisha Natural Lot 0690
$36.76