
Archers Coffee
Panama - Hartmann Reserve, Geisha Washed 31124
Panama - Hartmann Reserve, Geisha Washed 31124 is a Santa Clara, Renacimiento, Chiriquía, Classic Washed, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Santa Clara, Renacimiento, Chiriquía
- Process
- Classic Washed
- Variety
- Geisha
- Producer
- Ratibor & Hartmann Family
Available Sizes▾
- 100g — $42.21 ($42.21/100g)
- 200g — $84.41 ($42.21/100g)
- 1000g — $373.04 ($37.30/100g)

Panama - Hartmann Reserve, Geisha Washed 31124
Panama - Hartmann Reserve, Geisha Washed 31124 is a Santa Clara, Renacimiento, Chiriquía, Classic Washed, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Santa Clara, Renacimiento, Chiriquía
- Process
- Classic Washed
- Variety
- Geisha
- Producer
- Ratibor & Hartmann Family
Available Sizes
- 100g — $42.21 ($42.21/100g)
- 200g — $84.41 ($42.21/100g)
- 1000g — $373.04 ($37.30/100g)
Description
Producer: Ratibor & Hartmann Family Farm: Hartmann Reserve Location: Santa Clara, Renacimiento, Chiriquía Variety: Geisha Process: Classic Washed Altitude: 1,650-2,000 masl Fermentation ▪▫▫▫▫ Sweetness ▪▪▪▪▫ Acidity ▪▪▪▪▫ Roast ▪▪▫▫▫
More from Archers Coffee

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Washed WRF8
$22.33

Ethiopia - Elto - Elora Station Cold Ferment Natural CF8
$22.33

Ethiopia - Oboleyan Coffee Hambela Benti Nenka - Classic Natural Lot 2
$8.71

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Natural RF10
$22.33

Ethiopia - Daye Bensa Rumudamo DFW Archers Lot
$14.16

Panama - Lerida Coffee Esplendorosa Estate Geisha Natural Lot 0690
$36.76