
Archers Coffee
Panama - Lamastus Family Elida Geisha Vuelta GN Lot 0325
Panama - Lamastus Family Elida Geisha Vuelta GN Lot 0325 is a Alto Quiel, Boquete, Natural, Green Tip Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Alto Quiel, Boquete
- Process
- Natural
- Variety
- Green Tip Geisha
- Producer
- Lamastus Family Estates
Available Sizes▾
- 100g — $46.29 ($46.29/100g)
- 200g — $92.58 ($46.29/100g)
- 1000g — $416.61 ($41.66/100g)

Panama - Lamastus Family Elida Geisha Vuelta GN Lot 0325
Panama - Lamastus Family Elida Geisha Vuelta GN Lot 0325 is a Alto Quiel, Boquete, Natural, Green Tip Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Alto Quiel, Boquete
- Process
- Natural
- Variety
- Green Tip Geisha
- Producer
- Lamastus Family Estates
Available Sizes
- 100g — $46.29 ($46.29/100g)
- 200g — $92.58 ($46.29/100g)
- 1000g — $416.61 ($41.66/100g)
Similar coffees to this Alto Quiel, Boquete Natural Green Tip Geisha

Panama Elida estate-Loma Geisha CRD MEC. washed #040426
Panama CRD MEC. washed Geisha
GOÛT & CO
$8.29

Panama HIU Los Lajones geisha 1C - Natural
Panama Natural Geisha
Nubra Coffee Roasters
$79.65

Carmen Geisha Natural
Panama Natural Geisha
Phil & Sebastian
$33.18

Panama HiU Coffee -Finca Emporio Geisha Anaerobic natural #Popo23109
Panama Anaerobic Natural Geisha
GOÛT & CO
$8.92
Description
Producer: Lamastus Family Estates Farm: Elida Estate Location: Alto Quiel, Boquete Variety: Green Tip Geisha Process: Natural Altitude: 1,700-1,950 masl Fermentation ▪▪▪▫▫ Sweetness ▪▪▪▪▪ Acidity ▪▪▪▪▫ Roast ▪▪▪▫▫
More from Archers Coffee

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Washed WRF8
$22.33

Ethiopia - Elto - Elora Station Cold Ferment Natural CF8
$22.33

Ethiopia - Oboleyan Coffee Hambela Benti Nenka - Classic Natural Lot 2
$8.71

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Natural RF10
$22.33

Ethiopia - Daye Bensa Rumudamo DFW Archers Lot
$14.16

Panama - Lerida Coffee Esplendorosa Estate Geisha Natural Lot 0690
$36.76