
Archers Coffee
Panama - Lerida Coffee Estate Geisha Washed Lot 0774 Cold Room Drying
Panama - Lerida Coffee Estate Geisha Washed Lot 0774 Cold Room Drying is a Alto Quiel, Boquete, Washed - Cold Room Drying, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock since:
Details
- Origin
- Alto Quiel, Boquete
- Process
- Washed - Cold Room Drying
- Variety
- Geisha
- Producer
- Maria Amoruso
Available Sizes▾
- 100g — $41.66 ($41.66/100g)
- 200g — $83.05 ($41.52/100g)
- 1000g — $362.15 ($36.22/100g)

Panama - Lerida Coffee Estate Geisha Washed Lot 0774 Cold Room Drying
Panama - Lerida Coffee Estate Geisha Washed Lot 0774 Cold Room Drying is a Alto Quiel, Boquete, Washed - Cold Room Drying, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock since:
Details
- Origin
- Alto Quiel, Boquete
- Process
- Washed - Cold Room Drying
- Variety
- Geisha
- Producer
- Maria Amoruso
Available Sizes
- 100g — $41.66 ($41.66/100g)
- 200g — $83.05 ($41.52/100g)
- 1000g — $362.15 ($36.22/100g)
Similar coffees to this Alto Quiel, Boquete Washed - Cold Room Drying Geisha

Panama Elida estate-Loma Geisha CRD MEC. washed #040426
Panama CRD MEC. washed Geisha
GOÛT & CO
$8.29

Panama Finca Deborah Terroir Geisha Washed
Chiriqui, Panama Washed Geisha
Klover Coffee
$70.00

Panama Lerida Lerida Estate Geisha Washed 100g
Panama Washed Geisha
Aery Coffee
$35.00
Description
Producer: Maria Amoruso Farm: Lerida Coffee Estate Location: Alto Quiel, Boquete Variety: Geisha Process: Washed - Cold Room Drying Altitude: 1,900 MASL Fermentation ▪▫▫▫▫ Sweetness ▪▪▪▪▫ Acidity ▪▪▪▪▫ Roast ▪▪▫▫▫
More from Archers Coffee

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Washed WRF8
$22.33

Ethiopia - Elto - Elora Station Cold Ferment Natural CF8
$22.33

Ethiopia - Oboleyan Coffee Hambela Benti Nenka - Classic Natural Lot 2
$8.71

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Natural RF10
$22.33

Ethiopia - Daye Bensa Rumudamo DFW Archers Lot
$14.16

Panama - Lerida Coffee Esplendorosa Estate Geisha Natural Lot 0690
$36.76