
Archers Coffee
Panama - Los Lajones Bambu Geisha Washed Lot 20C
Panama - Los Lajones Bambu Geisha Washed Lot 20C is a Los Lajones, Boquete, Washed, Green Tip Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Los Lajones, Boquete
- Process
- Washed
- Variety
- Green Tip Geisha
- Producer
- Hiu Coffee / Graciano Cruz
Available Sizes▾
- 100g — $36.76 ($36.76/100g)
- 200g — $73.52 ($36.76/100g)
- 1000g — $315.86 ($31.59/100g)

Panama - Los Lajones Bambu Geisha Washed Lot 20C
Panama - Los Lajones Bambu Geisha Washed Lot 20C is a Los Lajones, Boquete, Washed, Green Tip Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Los Lajones, Boquete
- Process
- Washed
- Variety
- Green Tip Geisha
- Producer
- Hiu Coffee / Graciano Cruz
Available Sizes
- 100g — $36.76 ($36.76/100g)
- 200g — $73.52 ($36.76/100g)
- 1000g — $315.86 ($31.59/100g)
Description
Producer: Hiu Coffee / Graciano Cruz Farm: Los Lajones Estate Location : Los Lajones, Boquete Variety: Green Tip Geisha Process: Washed Altitude: 1,995-2,070 masl Fermentation ▪▪▫▫▫ Sweetness ▪▪▪▪▫ Acidity ▪▪▪▪▫ Roast ▪▪▫▫▫
More from Archers Coffee

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Washed WRF8
$22.33

Ethiopia - Elto - Elora Station Cold Ferment Natural CF8
$22.33

Ethiopia - Oboleyan Coffee Hambela Benti Nenka - Classic Natural Lot 2
$8.71

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Natural RF10
$22.33

Ethiopia - Daye Bensa Rumudamo DFW Archers Lot
$14.16

Panama - Lerida Coffee Esplendorosa Estate Geisha Natural Lot 0690
$36.76