BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!

Archers Coffee

Archers Coffee is a specialty coffee roaster based in UAE. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from Archers Coffee.

Top origins
Panama, Ethiopia, Colombia
Common processes
Natural, Washed, Natural Anaerobic
New in last 30 days
20 (14/mo avg)
Newest arrival
2026-09-25
Latest restock
2026-09-21

1 coffees in stock (275 total) — page 1 of 1

Coffees sold by other shops, not just roaster-direct

Updated

Honduras - Finca Mira Flores Lot 22
UAE|Archers Coffee

$14.16 · 250g · $5.66/100g

2 sizes
  • 250g — $14.16 ($5.66/100g)
  • 1000g — $43.57 ($4.36/100g)

Details

Origin
Santa Rosa de Copán
Process
Natural
Variety
Parainema, Obata
Producer
Cafesmo / Carlos Roberto Hernandez