
Atmans Coffee
Lusitania (Blend), Colombia
Lusitania (Blend), Colombia is a Colombia, Lavado, Red Bourbon, Pacamara, Caturra coffee from Atmans Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Colombia
- Process
- Lavado
- Variety
- Red Bourbon, Pacamara, Caturra
- Producer
- Consuelo & Javier Macías
Available Sizes▾
- 250g — $21.62 ($8.65/100g)
- 1000g — $75.09 ($7.51/100g)
- 2000g — $147.91 ($7.40/100g)

Lusitania (Blend), Colombia
Lusitania (Blend), Colombia is a Colombia, Lavado, Red Bourbon, Pacamara, Caturra coffee from Atmans Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Colombia
- Process
- Lavado
- Variety
- Red Bourbon, Pacamara, Caturra
- Producer
- Consuelo & Javier Macías
Available Sizes
- 250g — $21.62 ($8.65/100g)
- 1000g — $75.09 ($7.51/100g)
- 2000g — $147.91 ($7.40/100g)
Similar coffees across all roasters

OrthodoxHouse Espresso Blend
50% COLOMBIA, 50% BRAZIL WASHED & NATURAL CATURRA, COLOMBIA, CASTILLO, RED BOURBON
St. Ali
$17.56

Finca Tamana Variedad Colombia
Colombia, El Pital, Huila Washed Variedad Colombia
Tim Wendelboe
$20.00

Finca Tamana Variedad Colombia Espresso
Colombia, El Pital, Huila Washed Variedad Colombia
Tim Wendelboe
$20.00

Las Perlitas
Colombia, Pitalito, Huila Washed Caturra, Pink Bourbon
Ex Animo Coffee
$18.35

Luis Marino Ortega , Colombia - Filter
Colombia Washed Pink Bourbon
Machina Coffee
$22.55

Colombia: La Roca Extended
Tolima, Colombia Extended Washed Fermentation Caturra
Broadsheet Coffee
$27.00
Description
Caramelo, especias, pomelo
More from Atmans Coffee

Negele Gorbitu, Ethiopia
$23.89

Kiamutuira, Kenya
$20.48

Paraiso 92 (Pink Bourbon), Colombia
$14.79

La Macarena (Yellow Typica), Colombia
$14.79

Montesol (Marsellesa), Nicaragua
$15.93

Montesol (Catuai), Nicaragua
$15.93

