
Ex Animo Coffee
Las Perlitas
Las Perlitas is a Colombia, Pitalito, Huila, Washed, Caturra, Pink Bourbon coffee from Ex Animo Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Colombia, Pitalito, Huila
- Process
- Washed
- Variety
- Caturra, Pink Bourbon
Available Sizes▾
- 250g — $16.24 ($6.49/100g)
- 1000g — $43.77 ($4.38/100g)

Las Perlitas
Las Perlitas is a Colombia, Pitalito, Huila, Washed, Caturra, Pink Bourbon coffee from Ex Animo Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Colombia, Pitalito, Huila
- Process
- Washed
- Variety
- Caturra, Pink Bourbon
Available Sizes
- 250g — $16.24 ($6.49/100g)
- 1000g — $43.77 ($4.38/100g)
Similar coffees to this Colombia, Pitalito, Huila Washed Caturra, Pink Bourbon

Colombia: Las Perlitas
Huila, Colombia Washed
Broadsheet Coffee
$27.00

Las Perlitas: Pink Bourbon & Caturra
Huila, Colombia Anaerobic Washed Pink Bourbon/Caturra
Eight Ounce Coffee
$23.99

Colombia Las Perlitas
Colombia Washed Pink Bourbon
Ditta Artigianale
$16.00
![Colombia Hermides Meneses[Light roast]](https://kurasu.kyoto/cdn/shop/files/image_Beans_Single_Colombia-Hermides-Meneses-2026_1024x1024.jpg?v=1787109166)
Colombia Hermides Meneses[Light roast]
Tarqui, Huila, Colombia Washed Pink Bourbon
Kurasu
$39.60

Colombia Las Brisas PB - 200g
Huila, Colombia Washed Pink Bourbon
Ondo Coffee
$28.00

Colombia, Finca Alcatraz, Wilfredo Ule Vargas, Pink Bourbon
Oporapa, Huila Washed 100% Pink Bourbon
Sightglass Coffee
$28.00
Description
Kiwi, Peach, Winey Washed Light Country: Colombia Region: Pitalito, Huila Varieties: Caturra, Pink Bourbon
About Ex Animo Coffee
- Location
- British Columbia, Canada
- Region
- North America
- Currency
- CAD







