
Atmans Coffee
Kamundu, Kenya
Kamundu, Kenya is a Kenya, Lavado, SL28 & SL34 coffee from Atmans Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Kenya
- Process
- Lavado
- Variety
- SL28 & SL34
- Producer
- Kamundu
Available Sizes▾
- 250g — $19.34 ($7.74/100g)
- 500g — $40.96 ($8.19/100g)
- 1000g — $81.92 ($8.19/100g)

Kamundu, Kenya
Kamundu, Kenya is a Kenya, Lavado, SL28 & SL34 coffee from Atmans Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Kenya
- Process
- Lavado
- Variety
- SL28 & SL34
- Producer
- Kamundu
Available Sizes
- 250g — $19.34 ($7.74/100g)
- 500g — $40.96 ($8.19/100g)
- 1000g — $81.92 ($8.19/100g)
Similar coffees to this Kenya Lavado SL28 & SL34

Kivanga
Kenya, Embu County Washed SL-28, SL-34
Ex Animo Coffee
$19.06

Kamathura
Kenya, Embu, Nyeri Washed SL-28, SL-34, BATIAN, RIURI LL
Ex Animo Coffee
$18.35

KAMOINI FACTORY / KENYA / WASHED / SL28 & SL34
KENYA WASHED SL28 & SL34
Ordinary Coffee Roasters
$18.20

Kamundu Estate
Kamundu Estate, Kiambu County Washed Batian, Ruiru 11, SL28, SL34
Origin Roasting
$21.66

Kenya Karani AA
Kenya Washed SL34 & SL28
Imbibe Coffee Roasters
$20.76

Kenya | Kivanga AA
Kenya Washed SL-28 & SL-34
ILSE
$27.00
Description
Limón, crema de melocotón, chocolate
More from Atmans Coffee

Negele Gorbitu, Ethiopia
$23.89

Kiamutuira, Kenya
$20.48

Paraiso 92 (Pink Bourbon), Colombia
$14.79

La Macarena (Yellow Typica), Colombia
$14.79

Montesol (Marsellesa), Nicaragua
$15.93

Montesol (Catuai), Nicaragua
$15.93
![Kenya Gatomboya AB [Light roast]](https://kurasu.kyoto/cdn/shop/files/image_Beans_Single_Kenya-Gatomboya-AB-2026_1024x1024.jpg?v=1779850609)
