
Horsham Coffee Roaster
Kangunu
Kangunu is a Kenya, Washed, SL28, SL34, some Ruiru and Batian coffee from Horsham Coffee Roaster.
In stock since:
Available Sizes▾
- 250g — $18.24 ($7.29/100g)
- 1000g — $60.35 ($6.03/100g)

Kangunu
Kangunu is a Kenya, Washed, SL28, SL34, some Ruiru and Batian coffee from Horsham Coffee Roaster.
In stock since:
Available Sizes
- 250g — $18.24 ($7.29/100g)
- 1000g — $60.35 ($6.03/100g)
Similar coffees to this Kenya Washed SL28, SL34, some Ruiru and Batian

Chepsangor
Kenya Washed SL28, Ruiru 11, Batian
Square Mile Coffee Roasters
$34.15

Kirimaara
Kirinyaga, Kenya Washed SL 28, SL 34
Fábrica Coffee Roasters
$20.48

Kenya - Ruirai AA
Nyeri, Kenya Washed SL28, SL34, Batian, Ruiru 11
SK Coffee
$28.00

Gachatha
Kenya, Nyeri Washed SL28, SL34, Ruiru 11, Batian
Tim Wendelboe
$20.00

Kenya Karani AA
Kenya Washed SL34 & SL28
Imbibe Coffee Roasters
$20.76

Kieni, 250g
Nyeri, Kenya Washed SL28, SL34, Batian, Ruiru11
Coffee Collective
$19.60
Description
Tasting Notes: Cranberry | Black Cherry | Maple Syrup Processing Method: Washed Varietal: SL28, SL34, some Ruiru and Batian Importer: Horsham Coffee Roaster
About Horsham Coffee Roaster
- Location
- West Sussex, United Kingdom
- Region
- Europe
- Currency
- GBP










