Bean & Bean Coffee Roasters
Bean & Bean Coffee Roasters is a specialty coffee roaster based in New York, United States. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from Bean & Bean Coffee Roasters.
- Top origins
- Panama, Honduras, Colombia
- Common processes
- Washed, Fully Washed, Natural
- New in last 30 days
- 3 (2.3/mo avg)
- Newest arrival
- 2026-09-18
- Latest restock
- 2026-09-27
1 coffees in stock (29 total) — page 1 of 1
Coffees sold by other shops, not just roaster-direct
Updated
![Minas Gerais Yellow Catucai [Score: 92.3]](https://cdn.shopify.com/s/files/1/0052/2420/2309/files/MINASGERAISYELLOWCATUCAI10.9.png?v=1783510827)
$28.00 · 309g · $9.06/100g
2 sizes
- 309g — $28.00 ($9.06/100g)
- 2267g — $205.00 ($9.04/100g)
Details
- Origin
- Dom Viçoso, Minas Gerais
- Process
- Washed
- Variety
- Yellow Catucai