
Bell Lane Coffee
Bold
Bold is a Brazil, Guatemala, Washed, Mixed coffee from Bell Lane Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Brazil, Guatemala
- Process
- Washed
- Variety
- Mixed
- Producer
- Bela Vista, La Morena
Available Sizes▾
- 250g — $17.00 ($6.80/100g)
- 250g — $17.00 ($6.80/100g)
- 250g — $17.00 ($6.80/100g)
- 250g — $17.00 ($6.80/100g)
- 250g — $17.00 ($6.80/100g)
- 250g — $17.00 ($6.80/100g)
- 250g — $17.00 ($6.80/100g)
- 1000g — $43.00 ($4.30/100g)
- 1000g — $43.00 ($4.30/100g)
- 1000g — $43.00 ($4.30/100g)
- 1000g — $43.00 ($4.30/100g)
- 1000g — $43.00 ($4.30/100g)
- 1000g — $43.00 ($4.30/100g)
- 1000g — $43.00 ($4.30/100g)

Bold
Bold is a Brazil, Guatemala, Washed, Mixed coffee from Bell Lane Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Brazil, Guatemala
- Process
- Washed
- Variety
- Mixed
- Producer
- Bela Vista, La Morena
Available Sizes
- 250g — $17.00 ($6.80/100g)
- 250g — $17.00 ($6.80/100g)
- 250g — $17.00 ($6.80/100g)
- 250g — $17.00 ($6.80/100g)
- 250g — $17.00 ($6.80/100g)
- 250g — $17.00 ($6.80/100g)
- 250g — $17.00 ($6.80/100g)
- 1000g — $43.00 ($4.30/100g)
- 1000g — $43.00 ($4.30/100g)
- 1000g — $43.00 ($4.30/100g)
- 1000g — $43.00 ($4.30/100g)
- 1000g — $43.00 ($4.30/100g)
- 1000g — $43.00 ($4.30/100g)
- 1000g — $43.00 ($4.30/100g)
Similar coffees across all roasters

Sweet Spot - House Blend
Minas Gerais, Brazil and Huehuetenango, Guatemala Natural and Fully Washed Mundo Nuovo and Red Bourbon
Bold Bean Coffee Roasters
$8.00

Bold Statement
Brazil
Johan & Nyström
$16.50

Brazil
Minas Gerais Natural Red Bourbon, Yellow & Red Catuai
Rum Baba Coffeeroasters
$10.73

Chocolate Berry Espresso (1kg)
Guatemala/Rwanda, Blend Blend Multiple varieties
Eight Ounce Coffee
$69.99

Chocolate Berry Espresso
Guatemala/Rwanda, Blend Blend Multiple varieties
Eight Ounce Coffee
$19.99

Instant Coffee - Sweet Spot
Minas Gerais, Brazil and Santa Ana, El Salvador Natural and Fully Washed Mundo Nuovo and Red Bourbon
Bold Bean Coffee Roasters
$17.00
Description
Region: Sul de Minas | Cubulco Collective: Bela Vista, La Morena Tasting notes: Red Berries, Chocolate, Nuts Created for those who crave bold, robust flavours, Bold unites Bela Vista from Brazil and La Morena from Guatemala in one standout coffee.












