
Blanchard's Coffee
$20.95340gOut of Stock
Atitlan Especial
Atitlan Especial is a Sierra Norte, Oaxaca, Washed, Typica, Bourbon coffee from Blanchard's Coffee.
Went OOS:
In stock for ~26d 2h
Details
- Origin
- Sierra Norte, Oaxaca
- Process
- Washed
- Variety
- Typica, Bourbon
- Producer
- Smallholder Producers
Available Sizes▾
- 340g — $20.95 ($6.16/100g)
- 1133g — $61.50 ($5.43/100g)
- 2267g — $123.00 ($5.43/100g)

Atitlan Especial
Atitlan Especial is a Sierra Norte, Oaxaca, Washed, Typica, Bourbon coffee from Blanchard's Coffee.
$20.95340g$6.16/100gOut of Stock
Went OOS:
In stock for ~26d 2h
Details
- Origin
- Sierra Norte, Oaxaca
- Process
- Washed
- Variety
- Typica, Bourbon
- Producer
- Smallholder Producers
Available Sizes
- 340g — $20.95 ($6.16/100g)
- 1133g — $61.50 ($5.43/100g)
- 2267g — $123.00 ($5.43/100g)
Similar coffees to this Sierra Norte, Oaxaca Washed Typica, Bourbon

Onwards
Washed Typica, Bourbon, Mundo Novo
Red Bank Coffee Roasters
$15.92

Yolox
Washed Typica, Mundo Novo, Bourbon
Red Bank Coffee Roasters
$15.92

Mexico, Rancho La Perla, Antonia Fuentes
San Juan Ozolotepec, Oaxaca Washed Typica
Sightglass Coffee
$28.00

Los Huehuentones, Mexico - Filter
Mexico Washed Typica, Bourbon
Machina Coffee
$22.55
About Blanchard's Coffee
- Location
- Virginia, United States
- Region
- North America





