
Blanchard's Coffee
$22.08340gIn Stock
Mullugeta Muntasha
Mullugeta Muntasha is a Sidama, Ethiopia, Natural, Landrace coffee from Blanchard's Coffee.
In stock since:
Details
- Origin
- Sidama, Ethiopia
- Process
- Natural
- Variety
- Landrace
- Producer
- Various
Available Sizes▾
- 340g — $22.08 ($6.49/100g)
- 1133g — $65.25 ($5.76/100g)
- 2267g — $130.50 ($5.76/100g)

Mullugeta Muntasha
Mullugeta Muntasha is a Sidama, Ethiopia, Natural, Landrace coffee from Blanchard's Coffee.
$22.08340g$6.49/100gIn Stock
In stock since:
Details
- Origin
- Sidama, Ethiopia
- Process
- Natural
- Variety
- Landrace
- Producer
- Various
Available Sizes
- 340g — $22.08 ($6.49/100g)
- 1133g — $65.25 ($5.76/100g)
- 2267g — $130.50 ($5.76/100g)
Similar coffees to this Sidama, Ethiopia Natural Landrace

Strong Match
Ethiopia Hure Natural
Ethiopia - Sidama, Arbegona Natural 74158
Momos Coffee
$16.00

Mullugeta Muntasha
Ethiopia, Guji Natural 74158
September
$24.00

Coffee Yeti
Ethiopia Natural Mokas Heirloom
Terres de Café
$19.12

Natural Ethiopia
Sidama, Ethiopia Natural Process G2 Ethiopian Heirloom
Bold Bean Coffee Roasters
$8.50

Mulugeta, 250g
Sidama, Ethiopia Washed 74-158 Kurume
Coffee Collective
$19.24
About Blanchard's Coffee
- Location
- Virginia, United States
- Region
- North America





