BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!

Corridor Seven Coffee Roasters

Corridor Seven Coffee Roasters is a specialty coffee roaster based in Maharashtra, India. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from Corridor Seven Coffee Roasters.

Top origins
India
Common processes
Washed, Blended, Washed Arabica
New in last 30 days
15 (5/mo avg)
Newest arrival
2026-09-19

1 coffees in stock (15 total) — page 1 of 1

Coffees sold by other shops, not just roaster-direct

Updated

Tribal farms from Koraput, Odisii Coffee
India|Corridor Seven Coffee Roasters

$10.63 · 250g · $4.25/100g

3 sizes
  • 250g — $10.63 ($4.25/100g)
  • 500g — $19.80 ($3.96/100g)
  • 1000g — $36.15 ($3.62/100g)

Details

Origin
India
Process
Naturals
Variety
Chandragiri & SLN 9
Producer
Tribal Farm, Processed by Odisii Coffee