DAK
$20.48250gIn Stock
Pretty Nuts
Pretty Nuts is a Brazil, Extended Fermentation Natural, Arara coffee from DAK.
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 250g — $20.48 ($8.19/100g)
- 1000g — $79.27 ($7.93/100g)
Pretty Nuts
Pretty Nuts is a Brazil, Extended Fermentation Natural, Arara coffee from DAK.
$20.48250g$8.19/100gIn Stock
In stock 30+ days
Available Sizes
- 250g — $20.48 ($8.19/100g)
- 1000g — $79.27 ($7.93/100g)
Description
Pretty Nuts, Summer 2026 version. Natalia and Augusto brought us this lot from Sítio Beija Flor, a farm in Campanha, Mantiqueira de Minas. It's boozy and creamy, with peanut butter up front, Grand Marnier behind it, and forest fruits underneath. This version runs more intense than the last one. Brazilian Coffee