DAK
Blueberry Beats
Blueberry Beats is a Ethiopia, Anaerobic Natural, Anearobic Natural coffee from DAK.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Ethiopia
- Process
- Anaerobic Natural
- Variety
- Anearobic Natural
Available Sizes▾
- 250g — $28.39 ($11.36/100g)
- 1000g — $110.59 ($11.06/100g)
Blueberry Beats
Blueberry Beats is a Ethiopia, Anaerobic Natural, Anearobic Natural coffee from DAK.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Ethiopia
- Process
- Anaerobic Natural
- Variety
- Anearobic Natural
Available Sizes
- 250g — $28.39 ($11.36/100g)
- 1000g — $110.59 ($11.06/100g)
Similar coffees to this Ethiopia Anaerobic Natural Anearobic Natural

Organic Ethiopia Natural Process
Ethiopia Natural
Wonderstate Coffee
$20.00

Ethiopia Alo Bombe
Ethiopia Natural
Wonderstate Coffee
$27.00

Sidama Durato Bombe Ethiopian Natural
Bombe, Sidama, Ethiopia
Modcup Coffee
$25.00

Ethiopia Halo Beriti
Yirgacheffe, Ethiopia Anaerobic Natural DEGA
Rum Baba Coffeeroasters
$22.61

Ethiopia Bombe Natural
Ethiopia Natural 74110, 74112
Friedhats
$20.48
Description
A delicious anaerobic natural Ethiopian from the Bura Baturo Washing Station that is rich and very fruity with tasting notes of blueberries, strawberry, vanilla and stewed fruits. A very fun coffee! Ethiopian Coffee