DAK
Rhubarb Fizz
Rhubarb Fizz is a Kenya, Washed, Batian, Ruiru 11, SL 28, SL 34 coffee from DAK.
In stock since:
Available Sizes▾
- 250g — $18.74 ($7.50/100g)
- 1000g — $79.27 ($7.93/100g)
Rhubarb Fizz
Rhubarb Fizz is a Kenya, Washed, Batian, Ruiru 11, SL 28, SL 34 coffee from DAK.
In stock since:
Available Sizes
- 250g — $18.74 ($7.50/100g)
- 1000g — $79.27 ($7.93/100g)
Also Available From

DAK - Rhubarb Fizz
Kenya Washed Batian, Ruiru 11, SL 28, SL 34
Entropica Coffee
$28.00

Rhubarb Fizz
Kirinyanga Washed Batian, Ruiru 11, SL 28, SL 34
Dayglow Coffee
$26.00

DAK Rhubarb Fizz *Washed Filter*
Kenya Washed SL28 / Ruiru 11 / Batian / SL34
Revolver
$22.24
Similar coffees across all roasters

Chepsangor
Kenya Washed SL28, Ruiru 11, Batian
Square Mile Coffee Roasters
$34.15

Gachatha
Kenya, Nyeri Washed SL28, SL34, Ruiru 11, Batian
Tim Wendelboe
$20.00

Tanat - Gathaithi AA - Washed
Nyeri, Kenya Washed SL28, SL34, Batian, Ruiru 11
Entropica Coffee
$26.00

Inoi Kianderi
Kenya, Kirinyaga County Washed SL28, SL34, Batian, Ruiru 11
Keen Coffee
$19.46
Description
Our next Kenyan of the season is one of our favourite this year. This washed AA field blend from Ndimi Factory is juicy and layered with tasting notes of rhubarb soda, blackcurrant and orange. Kenyan Coffee