DAK
Plum Butter
Plum Butter is a Uganda, Natural, SL-14, SL-28 coffee from DAK.
In stock since:
Available Sizes▾
- 250g — $18.20 ($7.28/100g)
- 1000g — $69.97 ($7.00/100g)
Plum Butter
Plum Butter is a Uganda, Natural, SL-14, SL-28 coffee from DAK.
In stock since:
Available Sizes
- 250g — $18.20 ($7.28/100g)
- 1000g — $69.97 ($7.00/100g)
Similar coffees to this Uganda Natural SL-14, SL-28

Uganda Sipi Falls Natural
Uganda Natural SL-28
Huckleberry Roasters
$25.00

Uganda Sipi Falls (5 bags)
Uganda Washed SL28
Yaggy Road Roasting Co
$60.00

Uganda Sipi Falls (5lb bag)
Uganda Washed SL28
Yaggy Road Roasting Co
$67.50

Uganda Bulambuli
Uganda Washed Sl28, Sl34, SL14
Townsfolk Coffee
$9.00

Bulaago
Bulaago, Mt Elgon, Eastern Uganda Natural SL 28, SL 34
Origin Roasting
$26.70

Sipi Tangwen
Tangwen, Sipi Region, Mt. Elgon, Eastern Uganda 72 hour anaerobic natural SL 28, SL 34
Origin Roasting
$31.67
Description
Our first (and only) Ugandan purchase of this year. A natural SL14 + SL28 that has the perfect texture and sweetness produced by Bulambuli Washing Station. We taste dark plum, purple grapes & cacao. Ugandan Coffee


