
De Mello Coffee
Costa Rica La Pacaya Cinnamon
Costa Rica La Pacaya Cinnamon is a Costa Rica, Tarrazú, Cinnamon Anaerobic, Red Catuai coffee from De Mello Coffee.
In stock since:
Details
- Origin
- Costa Rica, Tarrazú
- Process
- Cinnamon Anaerobic
- Variety
- Red Catuai
- Producer
- Franciny Vargas La Pacaya, Doga
Available Sizes▾
- 227g — $23.30 ($10.26/100g)
- 453g — $41.65 ($9.19/100g)
- 907g — $81.18 ($8.95/100g)
- 2267g — $197.66 ($8.72/100g)

Costa Rica La Pacaya Cinnamon
Costa Rica La Pacaya Cinnamon is a Costa Rica, Tarrazú, Cinnamon Anaerobic, Red Catuai coffee from De Mello Coffee.
In stock since:
Details
- Origin
- Costa Rica, Tarrazú
- Process
- Cinnamon Anaerobic
- Variety
- Red Catuai
- Producer
- Franciny Vargas La Pacaya, Doga
Available Sizes
- 227g — $23.30 ($10.26/100g)
- 453g — $41.65 ($9.19/100g)
- 907g — $81.18 ($8.95/100g)
- 2267g — $197.66 ($8.72/100g)
Similar coffees to this Costa Rica, Tarrazú Cinnamon Anaerobic Red Catuai

leticia cruz
Costa Rica, Tarrazú Red Honey Red Catuai
Neues Schwarz
$14.68

leticia cruz
Costa Rica, Tarrazú Red Honey Red Catuai
Neues Schwarz
$14.68

Producer's Pride, Costa Rica
Costa Rica Washed Caturra, Catuaí, Villalobos
Ritual Coffee Roasters
$23.00

Costa Rica, La Guaca
Costa Rica, Chirripó, Brunca, Costa Rica Honey Red Catuai
Methodical Coffee
$26.50

Santa Lucia, Costa Rica
Costa Rica Washed Caturra
Ritual Coffee Roasters
$23.00

Costa Rica Tarrazú San Diego Anaerobic Natural
Costa Rica, Tarrazú Anaerobic Caturra, Catuai
Superthing
$26.00





