
De Mello Coffee
$18.35227gIn Stock
Peru Roxy Cordova
Peru Roxy Cordova is a Peru, San Ignacio, Extended Ferment Washed, Typica, Caturra coffee from De Mello Coffee.
In stock since:
Details
- Origin
- Peru, San Ignacio
- Process
- Extended Ferment Washed
- Variety
- Typica, Caturra
- Producer
- Roxeny Cordova
Available Sizes▾
- 227g — $18.35 ($8.08/100g)
- 2267g — $176.48 ($7.79/100g)

Peru Roxy Cordova
Peru Roxy Cordova is a Peru, San Ignacio, Extended Ferment Washed, Typica, Caturra coffee from De Mello Coffee.
$18.35227g$8.09/100gIn Stock
In stock since:
Details
- Origin
- Peru, San Ignacio
- Process
- Extended Ferment Washed
- Variety
- Typica, Caturra
- Producer
- Roxeny Cordova
Available Sizes
- 227g — $18.35 ($8.08/100g)
- 2267g — $176.48 ($7.79/100g)
Similar coffees to this Peru, San Ignacio Extended Ferment Washed Typica, Caturra

edwin & luz
Peru, Valle Pauran Washed Typica
Neues Schwarz
$13.54

edwin & luz
Peru, Valle Pauran Washed Typica
Neues Schwarz
$13.54

Peru San Ignacio Espresso
Peru - Nueva Alianza, San Ignacio, Cajamarca Washed Catimor, Geisha & Marshell
49th Parallel Coffee Roasters
$15.00

Perú, Fidel Huancas
La Coipa, Cajamarca, Perú Washed Caturra
Methodical Coffee
$30.80

Sergio Julcarima
Peru Washed Caturra & Catuai
Bonanza Coffee
$21.05





