BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!

Driftaway Coffee

Driftaway Coffee is a specialty coffee roaster based in New York, USA. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from Driftaway Coffee.

Top origins
Colombia, Ethiopia, Peru
Common processes
Washed, Anaerobic Natural, Natural
New in last 30 days
9 (7.3/mo avg)
Newest arrival
2026-09-24
Latest restock
2026-09-25

2 coffees in stock (78 total) — page 1 of 1

Coffees sold by other shops, not just roaster-direct

Updated

Peru Namballe Dark Roast
USA|Driftaway Coffee

$19.00 · 340g · $5.59/100g

3 sizes
  • 340g — $19.00 ($5.59/100g)
  • 453g — $24.00 ($5.30/100g)
  • 2267g — $68.00 ($3.00/100g)

Details

Origin
Namballe, Peru
Process
Washed
Variety
Caturra, Catimor, Pache, Bourbon
She Roars Espresso Blend
USA|Driftaway Coffee

$16.00 · 226g · $7.08/100g

8 sizes
  • 226g — $16.00 ($7.08/100g)
  • 226g — $17.00 ($7.52/100g)
  • 340g — $19.00 ($5.59/100g)
  • 340g — $21.00 ($6.18/100g)
  • 453g — $24.00 ($5.30/100g)
  • 453g — $26.00 ($5.74/100g)
  • 2267g — $68.00 ($3.00/100g)
  • 2267g — $74.00 ($3.26/100g)

Details

Origin
Ngozi, Burundi & Huehuetenango, Guatemala
Process
Washed
Variety
Bourbon, Caturra, Catuaí, Pache, Yellow Pache