
DAK (sold by Entropica Coffee)
DAK - Berry Blues
Roasted by DAK · Sold by Entropica Coffee
DAK - Berry Blues is a Ethiopia, Anaerobic Natural, Heirloom coffee from DAK.
In stock since:
Available Sizes▾
- 250g — $36.00 ($14.40/100g)
- 1000g — $98.00 ($9.80/100g)
- 3000g — $277.00 ($9.23/100g)

DAK - Berry Blues
Roasted by DAK · Sold by Entropica Coffee
DAK - Berry Blues is a Ethiopia, Anaerobic Natural, Heirloom coffee from DAK.
In stock since:
Available Sizes
- 250g — $36.00 ($14.40/100g)
- 1000g — $98.00 ($9.80/100g)
- 3000g — $277.00 ($9.23/100g)
Also Available From
Berry Blues 2026
Ethiopia Anaerobic Natural Heirloom
DAK
$28.39

Berry Blues
Guji Anaerobic Natural Heirloom
Dayglow Coffee
$32.00

Berry Blues
Guji, Ethiopia Anaerobic Natural Heirloom
Eight Ounce Coffee
$28.99

BERRY BLUES
OROMIA, ETHIOPIA ANAEROBIC NATURAL HEIRLOOM
HYUNAH Coffee Club
$30.00

Berry Blues (1kg)
Guji, Ethiopia Anaerobic Natural Heirloom
Eight Ounce Coffee
$100.99
Description
Tastes Like Grape Soda • Myrtle Liquor • Cashew Butter DAK's Take: This year's anaerobic natural from Esayas Beriso is a shade-dried heirloom from Guji, Ethiopia and it's very silky & buttery. We taste grape soda, myrtle liquor and cashew butter from its texture. An amazing filter & espresso. The Details FARM N/A PROCESSING Anaerobic Natural ALTITUDE N/A REGION Ethiopia VARIETY Heirloom PRODUCER N/A
More from Entropica Coffee

MOK - Espresso A, Ethiopia, Ayla Bombe
$27.00

A.M.O.C. - /059 Indonesia — Rukun Saudara
$34.00

MOK - Filter B, Brazil - 250g
$25.00

MOK - Honduras, Bryan Adolfo, Natural Anaerobic
$37.00

MOK - Espresso C, Colombia, Sierra Nevada
$26.00

MOK - Peru, Finca Cedruyoc, Geisha, Washed (200G)
$66.00