
Tanat Coffee (sold by Entropica Coffee)
Tanat - Boa Esperança
Roasted by Tanat Coffee · Sold by Entropica Coffee
Tanat - Boa Esperança is a Brazil, N/A, Yellow Catuaí, Mundo Novo coffee from Tanat Coffee.
In stock since:
Details
- Origin
- Brazil
- Process
- N/A
- Variety
- Yellow Catuaí, Mundo Novo
- Producer
- N/A
Available Sizes▾
- 200g — $19.00 ($9.50/100g)
- 1000g — $66.00 ($6.60/100g)

Tanat - Boa Esperança
Roasted by Tanat Coffee · Sold by Entropica Coffee
Tanat - Boa Esperança is a Brazil, N/A, Yellow Catuaí, Mundo Novo coffee from Tanat Coffee.
In stock since:
Details
- Origin
- Brazil
- Process
- N/A
- Variety
- Yellow Catuaí, Mundo Novo
- Producer
- N/A
Available Sizes
- 200g — $19.00 ($9.50/100g)
- 1000g — $66.00 ($6.60/100g)
Similar coffees to this Brazil N/A Yellow Catuaí, Mundo Novo

Caramello Espresso
Minas Gerais, Brazil Natural Yellow Catuaí
Eight Ounce Coffee
$21.99

Caramello Espresso (1kg)
Minas Gerais, Brazil Natural Yellow Catuaí
Eight Ounce Coffee
$69.99

Caramelo Doce
Minas Gerais, Brazil Natural Catuaí
Fábrica Coffee Roasters
$14.68

Mellow Caramelo
Mantiqueira de Minas, Brazil Natural Red Catuai
Eight Ounce Coffee
$18.99

Brazil
Minas Gerais Natural Red Bourbon, Yellow & Red Catuai
Rum Baba Coffeeroasters
$10.73

Fazenda Sertão
Carmo de Minas, Brazil Natural Yellow Bourbon, Yellow Catuaí, Yellow Catucaí
Fábrica Coffee Roasters
$16.95
Description
Tastes Like Caramel • Chocolate Tanat's Take: Singular and refined. Chocolate aromatics extended by the light, creamy sweetness of caramel. The Details FARM N/A PROCESSING N/A ALTITUDE N/A REGION Brazil VARIETY Yellow Catuaí, Mundo Novo PRODUCER N/A
More from Entropica Coffee

MOK - Espresso A, Ethiopia, Ayla Bombe
$27.00

A.M.O.C. - /059 Indonesia — Rukun Saudara
$34.00

MOK - Filter B, Brazil - 250g
$25.00

MOK - Honduras, Bryan Adolfo, Natural Anaerobic
$37.00

MOK - Espresso C, Colombia, Sierra Nevada
$26.00

MOK - Peru, Finca Cedruyoc, Geisha, Washed (200G)
$66.00


