
Frukt Coffee Roasters
Benjamin Paz Honey
Benjamin Paz Honey is a Honduras, Anaerobic Honey, Pacas coffee from Frukt Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 250g — $31.86 ($12.74/100g)
- 1000g — $121.74 ($12.17/100g)

Benjamin Paz Honey
Benjamin Paz Honey is a Honduras, Anaerobic Honey, Pacas coffee from Frukt Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Available Sizes
- 250g — $31.86 ($12.74/100g)
- 1000g — $121.74 ($12.17/100g)
Similar coffees to this Honduras Anaerobic Honey Pacas

Honduras - Angel Arturo Paz Pacas
Santa barbara, Honduras Washed Pacas
Neem Coffee Project
$24.00

Autumnal Equinox
Santa Barbara, Honduras Washed & Honey Pacas
Sightglass Coffee
$25.00

Honduras Finca Liquidámbar Filter Roast
Honduras - Guascotoro, San José, La Paz Yellow Honey Bourbon, Catuai, Pacas
49th Parallel Coffee Roasters
$16.00
Description
Less traditional processing of the common Pacas variety from La Orquidea farm. Layered stone fruit expression with beautiful texture. Clean and soft layered cup. All our coffees are roasted for both filter and espresso. Producer: Benjamin Paz Origin: Honduras Region: El Cedral, Santa Barbara Altitude: 1650 Process: Anaerobic Honey Variety: Pacas Harvest: 2025 Exporter: San Vicente Price: 5,25$ FOB/lb Importer: Ally coffee Taste: Vibrant, velvety 250g of whole coffee beans.





