
Sightglass Coffee
$25.00340gIn Stock
Autumnal Equinox
Autumnal Equinox is a Santa Barbara, Honduras, Washed & Honey, Pacas coffee from Sightglass Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Santa Barbara, Honduras
- Process
- Washed & Honey
- Variety
- Pacas
Available Sizes▾
- 340g — $25.00 ($7.35/100g)
- 907g — $63.25 ($6.97/100g)
- 2267g — $150.00 ($6.62/100g)

Autumnal Equinox
Autumnal Equinox is a Santa Barbara, Honduras, Washed & Honey, Pacas coffee from Sightglass Coffee.
$25.00340g$7.35/100gIn Stock
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Santa Barbara, Honduras
- Process
- Washed & Honey
- Variety
- Pacas
Available Sizes
- 340g — $25.00 ($7.35/100g)
- 907g — $63.25 ($6.97/100g)
- 2267g — $150.00 ($6.62/100g)
Description
Roast Level: Medium Roast Origin: Santa Barbara, Honduras Variety / Processing: Pacas / Washed & Honey Growing Altitude: 1,450-1,600 meters above sea level
About Sightglass Coffee
- Location
- California, United States
- Region
- North America
More from Sightglass Coffee

Kenya, Kiangoi AA, Kirinyaga
$28.50

Costa Rica, Aquiares Estate Red Honey, Diego Robelo
$28.00

Honduras, Nueva Esperanza, David Muñoz
$28.00

Mexico, Rancho La Perla, Antonia Fuentes
$28.00

Colombia, Finca Alcatraz, Wilfredo Ule Vargas, Pink Bourbon
$28.00

Ethiopia, Worka Chelbessa, Yirgacheffe, Organic
$28.00