
Glitch Coffee & Roasters
Kenya Nyeri Kiangai
Kenya Nyeri Kiangai is a Kenya, Washed, SL28, SL34 coffee from Glitch Coffee & Roasters.
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 150g — $17.00 ($11.33/100g)
- 1000g — $97.00 ($9.70/100g)

Kenya Nyeri Kiangai
Kenya Nyeri Kiangai is a Kenya, Washed, SL28, SL34 coffee from Glitch Coffee & Roasters.
In stock 30+ days
Available Sizes
- 150g — $17.00 ($11.33/100g)
- 1000g — $97.00 ($9.70/100g)
Similar coffees to this Kenya Washed SL28, SL34

【NEW】THUNGURI -SL28, SL34, Ruiru11 & Batian- / Kenya
Nyeri, Kenya Washed SL28, SL34, Ruiru11 & Batian
Aoma Coffee
$20.31

Kenya - Gititu / ちょっとお得な500G
Kianbu, Kenya Washed SL28, SL34
Style Coffee
$34.90

【NEW】AA GUAMA / KENYA
Kirinyaga > Gichugu, Kenya ( Kenya ) Washed ( Washed ) SL-28
Fuglen Coffee Roasters Tokyo
$9.01
![● 【送料無料】 ケニア マサイ ライトロースト(Kenya Masai Light Roast)[C]](https://cdn.shopify.com/s/files/1/0430/3755/6896/products/4993199678425c1.jpg?v=1760945552)
● 【送料無料】 ケニア マサイ ライトロースト(Kenya Masai Light Roast)[C]
Kenya Nyeri , Kirinyaga Washed SL28・SL34
Takamura Coffee Roasters
$12.44

Kenya Kubwa
Kenya Washed SL28, SL34, Ruiru 11, Baitan
Verve Coffee Roasters
$23.00
![ケニア / カンゴチョ[ナチュラル]](https://cdn.shopify.com/s/files/1/0099/0075/2932/files/kenya_7b0a841b-2f49-4dac-8f6c-030e0af7d94f.png?v=1725328376)
ケニア / カンゴチョ[ナチュラル]
Nyeri Natural SL28, SL34
ONIBUS COFFEE
$12.00
Description
Kenya Nyeri Kiangai(ケニア ・ニエリ・キアンガイ) 上質なコーヒーを生産していることで知られるKenyaから、新しいコーヒーがラインナップに加わりました。 Variety: SL28, SL34 Altitude: 1,700 - 1,800m Processing: Washed Tasting notes: Raisin, Pink Grapefruit, Tangerine, Tea-like, Balanced 【注文に関してのご注意】 ご注文確認後3日以内に発送いたします。到着は3日〜10日目安となります。 クリックポストを使用しポスト投函となります。到着日指定はご利用不可となります。 発送完了後、追跡番号をメールにてご連絡いたします。 ※通常送料500円、5,000円以上の購入で送料無料です。 ※商品画像はイメージです。 >>ABOUT GLITCH COFFEE
More from Glitch Coffee & Roasters

【NEW】Panama Boquete Elida
$31.00

【NEW】Ethiopia Yrgacheffe Kochere Biloya
$15.00

【NEW】Colombia Cauca El Paraíso (Lot. Sake)
$34.00

【NEW】Ethiopia Halo Hartume
$18.00

【NEW】Ethiopia Tamiru Bensa Murago
$21.00

【NEW】Colombia Risaralda Milan "Logan"
$28.00



