
LiLo Coffee Roasters
KENYA Kangocho Natural
KENYA Kangocho Natural is a Kenya - Nyeri, Natural, SL28, SL34, Ruiru11, Batian coffee from LiLo Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Kenya - Nyeri
- Process
- Natural
- Variety
- SL28, SL34, Ruiru11, Batian
- Producer
- Kangocho Coffee Factory / Gikanda Farmers Cooperative Society
Available Sizes▾
- 150g — $22.31 ($14.87/100g)
- 200g — $22.31 ($11.16/100g)

KENYA Kangocho Natural
KENYA Kangocho Natural is a Kenya - Nyeri, Natural, SL28, SL34, Ruiru11, Batian coffee from LiLo Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Kenya - Nyeri
- Process
- Natural
- Variety
- SL28, SL34, Ruiru11, Batian
- Producer
- Kangocho Coffee Factory / Gikanda Farmers Cooperative Society
Available Sizes
- 150g — $22.31 ($14.87/100g)
- 200g — $22.31 ($11.16/100g)
Similar coffees to this Kenya - Nyeri Natural SL28, SL34, Ruiru11, Batian
![ケニア / カンゴチョ[ナチュラル]](https://cdn.shopify.com/s/files/1/0099/0075/2932/files/kenya_7b0a841b-2f49-4dac-8f6c-030e0af7d94f.png?v=1725328376)
ケニア / カンゴチョ[ナチュラル]
Nyeri Natural SL28, SL34
ONIBUS COFFEE
$12.00

Kieni, 250g
Nyeri, Kenya Washed SL28, SL34, Batian, Ruiru11
Coffee Collective
$19.60

Kenya Gatomboya
Nyeri Washed SL28 & SL34 AB
Kuma Coffee
$24.50

Kenya Nyeri Burumani Estate SL28 & Ruiru 11 Natural Lot 268
Tetu, Nyeri, Kenya Natural SL28 & Ruiru 11
OMA Specialty Coffee
$48.44

Kangunu
Kenya Washed SL28, SL34, some Ruiru and Batian
Horsham Coffee Roaster
$18.24

AA Kiawamururu - Kenya // Natural SL28,SL34, Ruiru 11, Batian - Fresh Cranberries, Vanilla, Chocolate Mousse, Violets
Nyeri, Kenya Natural SL28,SL34, Ruiru 11, Batian
Swerl Coffee Roasters
$26.00
Description
【Cupping Comment】 ①ジュワッと広がるブラックカラント、ブラックベリーフレーバー ②ダークチョコレートやカカオのボディと甘み ③濃密な糖蜜の甘さがじんわりと続く 【Origin】 Kenya 【Region】 Nyeri 【Farm】Kangocho Coffee Factory / Gikanda Farmers Cooperative Society 【Altitude】1600m 【Variety】SL28, SL34, Ruiru11, Batian 【Process】 Natural 【Roast Level】 4 Dark 【Flavor】 black currant, blackberry, dark chocolate, cacao, molasses 【Start date of handling】 2026, 3/20 We ship coffee beans within 7 days of roasting. About the beans, stickers and flavor illustrations that arrive
About LiLo Coffee Roasters
- Location
- Osaka, Japan
- Region
- Asia/Pacific
- Currency
- JPY
More from LiLo Coffee Roasters

GUATEMALA Cascada Encantada Fredy Morales Jr. Geisha Pacamara Fermentation Washed
$10.52

KENYA Chorongi AA Washed
$4.78

COLOMBIA San Rafael Watermelon Risaralda Pereira Yeast Fermentation Washed
$7.65

ETHIOPIA Niguse Gemeda Silinga Natural
$6.69

ETHIOPIA Morke Niguse Gemeda Natural
$6.69

ETHIOPIA Niguse Gemeda Chire Washed
$6.69



