BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!
Saelee Chiang Rai Thailand

Hai Coffee Roaster

$8.04100gIn Stock

Saelee Chiang Rai Thailand

Saelee Chiang Rai Thailand is a Huai Chompu, Chiang Rai, Thailand, Washed, Bourbon (Ancient) coffee from Hai Coffee Roaster.

In stock 30+ days

Buy from Hai Coffee Roaster

Details

Origin
Huai Chompu, Chiang Rai, Thailand
Process
Washed
Variety
Bourbon (Ancient)
Producer
Saelee Collective
Available Sizes▾
  • 100g — $8.04 ($8.04/100g)
  • 200g — $14.89 ($7.45/100g)
  • 500g — $29.49 ($5.90/100g)
  • 1000g — $53.62 ($5.36/100g)

Description

Saelee Collective Origin: Huai Chompu, Chiang Rai, Thailand Varietal: Bourbon (Ancient) Process: Washed Taste Reference: Floral, Honey, Stonfruit

About Hai Coffee Roaster

Location
Thailand
Region
Asia/Pacific
Currency
THB
Visit Hai Coffee Roaster →