
Homeground Coffee Roasters
My Liberica, Liberica, Honey, Malaysia
My Liberica, Liberica, Honey, Malaysia is a Malaysia, Honey, Liberica coffee from Homeground Coffee Roasters.
In stock since:
Available Sizes▾
- 125g — $13.00 ($10.40/100g)
- 250g — $23.00 ($9.20/100g)
- 500g — $42.00 ($8.40/100g)

My Liberica, Liberica, Honey, Malaysia
My Liberica, Liberica, Honey, Malaysia is a Malaysia, Honey, Liberica coffee from Homeground Coffee Roasters.
In stock since:
Available Sizes
- 125g — $13.00 ($10.40/100g)
- 250g — $23.00 ($9.20/100g)
- 500g — $42.00 ($8.40/100g)
Similar coffees to this Malaysia Honey Liberica

Indonesia Liberica Honey Mosto
Central Java, Indonesia Honey Mosto Liberica
Julith Coffee
$19.06

Moganad Estate - Black Honey - Yercaud - Light Roast
Moganad Estate, Yercaud, India Black Honey S795
Bloom Coffee Roasters
$9.38

Malaysia MY Liberica JH Natural | One Half Coffee
kulai, johor, Malaysia jh natural liberica
One Half Coffee
$19.59

Calico
Karnataka, India Honey SLN 795
Varta Coffee
$18.00

Indonesia Liberica Natural Single Mosto
Central Java, Indonesia Anaerobic Natural Liberica
Julith Coffee
$20.42

Coffee KSF Heirloom Honey
Ethiopia - Limmu / Khalid Shifa Farm Honey Process Heirloom
Terres de Café
$22.64
Description
Smooth and rounded, with creamy milk chocolate and toasted almond, followed by a gentle black tea finish. Naturally low in caffeine, with remarkably low bitterness. This specialty coffee comes from the farm, MyLiberica, in Johor, Malaysia. It is a Liberica varietal, honey processed, roasted in Singapore. Tasting Notes milk chocolate, almond, black tea, smooth
About Homeground Coffee Roasters
- Location
- Singapore
- Region
- Asia/Pacific
More from Homeground Coffee Roasters

My Liberica, Liberica, Honey, Malaysia #E
$80.00

Alasitas, Gesha, Coco Natural, Bolivia
$39.00

Mung'aria, SL28, SL34, Batian & Ruiru11, Natural, Kenya
$16.00

Burumani, SL28, SL34, Batian & Ruiru11, Natural, Kenya #E
$85.00

First Light
$20.00

Vanta
$18.00



