
Imbibe Coffee Roasters
Rwanda Ruronzi Farm
Rwanda Ruronzi Farm is a Rwanda, Anaerobic Natural, Red Bourbon coffee from Imbibe Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Rwanda
- Process
- Anaerobic Natural
- Variety
- Red Bourbon
Available Sizes▾
- 250g — $19.34 ($7.74/100g)
- 1000g — $69.97 ($7.00/100g)

Rwanda Ruronzi Farm
Rwanda Ruronzi Farm is a Rwanda, Anaerobic Natural, Red Bourbon coffee from Imbibe Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Rwanda
- Process
- Anaerobic Natural
- Variety
- Red Bourbon
Available Sizes
- 250g — $19.34 ($7.74/100g)
- 1000g — $69.97 ($7.00/100g)
Similar coffees to this Rwanda Anaerobic Natural Red Bourbon

Shyira
Shyira, Nyabihu, Western Province, Rwanda Natural Red Bourbon
Red Bank Coffee Roasters
$17.24

gasharu ireme
Ruanda, Nyamasheke Anaerobic Natural Red Bourbon
Neues Schwarz
$14.68

gasharu ireme
Ruanda, Nyamasheke Anaerobic Natural Red Bourbon
Neues Schwarz
$14.68

Rwanda Cyiya
Nyamasheke District, KIRIMBI, Western Rwanda Washed Red Bourbon
De Mello Coffee
$16.94

Rwanda Ngororero Red Bourbon Natural | One Half Coffee
western province, rwanda natural red bourbon
One Half Coffee
$17.14

Rwanda Kilimbi Anaerobic Natural
Rwanda Anaerobic Natural Red Bourbon
Bluebird Coffee Roastery
$18.24
More from Imbibe Coffee Roasters

Kenya Karani AA
$20.76

Colombia Las Brisas Gesha
$33.85

Ethiopia Ardent Guji Natural
$17.64

Brazil Boa Sopa
$13.37

Papua New Guinea Mount Otto
$16.21

El Salvador Los Naranjos
$21.05


