BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!

Iowa Coffee Roasters

Iowa Coffee Roasters is a specialty coffee roaster based in Iowa, United States. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from Iowa Coffee Roasters.

Top origins
Indonesia, Ethiopia, Ecuador
Common processes
Washed, Natural, Honey
New in last 30 days
1 (0.3/mo avg)
Newest arrival
2026-09-11

3 coffees in stock (43 total) — page 1 of 1

Coffees sold by other shops, not just roaster-direct

Updated

Sumatra - Harimau Tiger
USA|Iowa Coffee Roasters

$10.50 · 226g · $4.65/100g

2 sizes
  • 226g — $10.50 ($4.65/100g)
  • 453g — $21.00 ($4.64/100g)

Details

Origin
Sumatra
Producer
Harimau Tiger
Dirty Blonde
USA|Iowa Coffee Roasters

$10.00 · 226g · $4.42/100g

4 sizes
  • 226g — $10.00 ($4.42/100g)
  • 227g — $10.00 ($4.41/100g)
  • 453g — $20.00 ($4.42/100g)
  • 907g — $38.00 ($4.19/100g)

Details

Origin
Sumatra
Moka Java
USA|Iowa Coffee Roasters

$10.00 · 226g · $4.42/100g

3 sizes
  • 226g — $10.00 ($4.42/100g)
  • 453g — $20.00 ($4.42/100g)
  • 907g — $38.00 ($4.19/100g)

Details

Origin
Indonesia