
Islet Coffee Lab
Omni / Chaotic Honey
Omni / Chaotic Honey is a Ethiopia; Colombia, Honey; Double Anaerobic Honey, Heirloom; Pink Bourbon coffee from Islet Coffee Lab.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Ethiopia; Colombia
- Process
- Honey; Double Anaerobic Honey
- Variety
- Heirloom; Pink Bourbon
Available Sizes▾
- 200g — $37.99 ($18.99/100g)
- 500g — $75.97 ($15.19/100g)

Omni / Chaotic Honey
Omni / Chaotic Honey is a Ethiopia; Colombia, Honey; Double Anaerobic Honey, Heirloom; Pink Bourbon coffee from Islet Coffee Lab.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Ethiopia; Colombia
- Process
- Honey; Double Anaerobic Honey
- Variety
- Heirloom; Pink Bourbon
Available Sizes
- 200g — $37.99 ($18.99/100g)
- 500g — $75.97 ($15.19/100g)
Similar coffees across all roasters

HONEY
Active Harvest Regions in Colombia Washed Various
Devocion Coffee
$25.25

DAK - Honey Burst - 200g
Huila, Colombia Honey Pink Bourbon
Entropica Coffee
$28.00

Filter Roast 250g: Colombia - Pico Alto - Honey Aji x Natural Pink Bourbon
Guacacallo, Colombia Honey x Natural Aji x Pink Bourbon
Talo Coffee
$18.26

Reshad Honey, 250g
Jimma, Ethiopia Honey 74-112
Coffee Collective
$19.36

the juice. | everyday filter
Colombia, Ethiopia, Ethiopia honey, natural, washed
Nemesis Coffee
$16.94
Description
About This Coffee Chaotic Honey 80% ETHIOPIAN Doora Heirloom Honey 20% COLOMBIA Aroma Nativo Pink Bourbon Double Anaerobic Honey ROASTING/ Omni (for both Espresso and Filter) CUPPING NOTES/ / “Qoo” White grapes, Peach, Tropical fruits like mango & guava, Pink Grapefruit / Weight/ 120g/200g/500g
More from Islet Coffee Lab

Costa Rica Don Eli x Tetsu Kasuya "Aki"
$26.51

Omni / Colombia Los Nogales Typica EA Decaf
$21.42

Colombia SL28 Yeast Natural
$26.51

Ethiopia Project Origin Diamond 0425 CM Washed
$23.96

Panama Iris Estate Ambrosia Geisha
$31.61

El Salvador Pacamara Natural
$26.51