
Klatch Coffee
Eureka
Eureka is a specialty coffee from Klatch Coffee.
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 310g — $18.95 ($6.11/100g)
- 907g — $45.95 ($5.07/100g)
- 2267g — $94.95 ($4.19/100g)

Eureka
Eureka is a specialty coffee from Klatch Coffee.
In stock 30+ days
Available Sizes
- 310g — $18.95 ($6.11/100g)
- 907g — $45.95 ($5.07/100g)
- 2267g — $94.95 ($4.19/100g)
Similar coffees across all roasters

Espresso Blend
Iowa Coffee Roasters
$10.00

Nouveau
No6 Coffee Co.
$16.94

ESPRESSO - National Award Winner
Tradition Coffee Roasters
$23.99

Kaffeelix - Blend Eins Espresso
Blend Natural & Washed Mixed Varieties
Speciality Coffee CA
$16.00

Minor Monuments Espresso
Go Get Em Tiger
$22.00

ESPRESSO DECAF-National Award Winner
Tradition Coffee Roasters
$25.00
Description
Eureka, you've struck gold! Our newest espresso is here, and we’re thrilled to welcome it to the Klatch Coffee family. Be among the first to experience Eureka—a smooth, chocolatey delight with notes of caramelized sugar and creamy vanilla. Every sip delivers a golden crema that’s sure to brighten your day. Don’t miss out—treat yourself to this liquid gold today! Members of our Barista's Choice Espresso Club got a sneak peak of Eureka in February 2025, as a members-only exclusive coffee that was sent to Club members before it was offered to the general public. Now, Eureka is available to everyone as part of Klatch Coffee's collection of award-winning, top-rated espresso whole beans.
More from Klatch Coffee

Costa Rica Rivense Finca El Mango Honey
$24.95

El Salvador Las Mercedes Orange Bourbon Anaerobic Natural
$19.95

Panama Don Julian Geisha Natural
$39.95

Panama Altieri Rola Catuai Natural
$29.95

El Salvador Las Mercedes Pepinal 1
$22.95

El Salvador Las Mercedes Pacamara Black Honey
$19.95






