
No6 Coffee Co.
$16.94340gIn Stock
Nouveau
Nouveau is a specialty coffee from No6 Coffee Co..
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 340g — $16.94 ($4.98/100g)
- 1000g — $49.41 ($4.94/100g)
- 2267g — $109.42 ($4.83/100g)

Nouveau
Nouveau is a specialty coffee from No6 Coffee Co..
$16.94340g$4.98/100gIn Stock
In stock 30+ days
Available Sizes
- 340g — $16.94 ($4.98/100g)
- 1000g — $49.41 ($4.94/100g)
- 2267g — $109.42 ($4.83/100g)
Similar coffees across all roasters

Blend Eins
Modern espresso blend Natural mixed varieties
Kaffeelix
$11.66

Alpha
Natural
Gracenote Coffee
$19.50

Nova Espresso Blend
Washed & Pulped Natural Various
Horsham Coffee Roaster
$11.94

Espresso Blend
CoolBeans
$20.00

Organic Espresso
Klatch Coffee
$21.95

Minor Monuments Espresso
Go Get Em Tiger
$22.00
Description
Good Golly Miss Molly! Chocolate, vanilla bean and apricot, to name a few. This espresso blend is packed with flavour and carries a juicy mouthfeel to a long dried fruit finish. Designed for the professional barista, suitable black or with milk, and guaranteed to activate your taste buds.
About No6 Coffee Co.
- Location
- British Columbia, Canada
- Region
- North America
- Currency
- CAD














