
Kuma Coffee
Ethiopia Guji
Ethiopia Guji is a Guji, Washed, Heirloom coffee from Kuma Coffee.
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 340g — $19.50 ($5.74/100g)
- 1133g — $65.00 ($5.74/100g)
- 2267g — $128.00 ($5.65/100g)

Ethiopia Guji
Ethiopia Guji is a Guji, Washed, Heirloom coffee from Kuma Coffee.
In stock 30+ days
Available Sizes
- 340g — $19.50 ($5.74/100g)
- 1133g — $65.00 ($5.74/100g)
- 2267g — $128.00 ($5.65/100g)
Similar coffees to this Guji Washed Heirloom

Guji Rassa Washed
Ethiopia Washed Heirloom
Rose Coffee
$20.44

Ethiopia - Gogogu
Ethiopia, Guji Washed Heirloom
da Matteo
$238.94

GUJI - ETHIOPIA
Guji, Ethiopia Natural Mikicho, 74158, 74112
Cosmic Dust Coffee
$25.00

Ethiopia Bedessa
Guji Washed Heirloom
Camber Coffee
$26.00

Guji, Ethiopia
Oromia Washed Heirloom
Elixr Coffee
$24.00

Guji
Guji, Ethiopia Washed
Fábrica Coffee Roasters
$20.48
Description
This is the Ethiopia Guji, our house Ethiopian coffee. Floral aromatics hit first, with big flavors of black tea and mango and a raspberry acidity. This sweetie of a coffee is easy drinking all day Region: Guji Varietal: Heirloom Elevation: 2000-2100 MASL Farmer: Smallholder Producers Process: Washed Notes: Raspberry, Black Tea, Sugar, Mango Harvest: January 2024 Contents: 12oz/340g bag of Whole Bean Coffee Roast Level: Medium Light To learn more about our sourcing, check out our sourcing page







