BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!

LiLo Coffee Roasters

LiLo Coffee Roasters is a specialty coffee roaster based in Osaka, Japan. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from LiLo Coffee Roasters.

Top origins
Colombia, Ethiopia, Kenya
Common processes
Natural, Washed, Fermented Washed
New in last 30 days
6 (4.7/mo avg)
Newest arrival
2026-09-20
Latest restock
2026-09-14

1 coffees in stock (43 total) — page 1 of 1

Coffees sold by other shops, not just roaster-direct

Updated

TANZANIA Acacia Hills Kent AA Natural
Japan|LiLo Coffee Roasters

$4.78 · 50g · $9.56/100g

4 sizes
  • 50g — $4.78 ($9.56/100g)
  • 100g — $7.65 ($7.65/100g)
  • 200g — $14.02 ($7.01/100g)
  • 300g — $21.04 ($7.01/100g)

Details

Origin
Tanzania - Karatu, Ngorongoro, Oldeani
Process
Natural
Variety
Kent, Pacamara, Geisha, SL28, etc.
Producer
Acacia Hills