
Machina Coffee
Happy Capybara, Brazil - Espresso (Decaf)
Happy Capybara, Brazil - Espresso (Decaf) is a Brazil, EA Washed, Catuaí, Mundo Novo coffee from Machina Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Brazil
- Process
- EA Washed
- Variety
- Catuaí, Mundo Novo
- Producer
- Various Smallholders
Available Sizes▾
- 250g — $12.60 ($5.04/100g)
- 1000g — $41.12 ($4.11/100g)

Happy Capybara, Brazil - Espresso (Decaf)
Happy Capybara, Brazil - Espresso (Decaf) is a Brazil, EA Washed, Catuaí, Mundo Novo coffee from Machina Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Brazil
- Process
- EA Washed
- Variety
- Catuaí, Mundo Novo
- Producer
- Various Smallholders
Available Sizes
- 250g — $12.60 ($5.04/100g)
- 1000g — $41.12 ($4.11/100g)
Similar coffees to this Brazil EA Washed Catuaí, Mundo Novo

Decaf Espresso
Brazil, Colombia Multiple Multiple
Equator Coffees
$19.50

Espresso B, Brazil
Brazil, Campos ALtos Natural Red Catuaí
MOK
$15.93

BRAZIL - Brasilien Espresso
Brazil Natural yellow Catuai; red Catuai
Schön Kaffee
$12.40

Brazil Decaf - 35g
Cerrado, Brazil Natural Mundo Novo, Catuaí, Bourbon
Fábrica Coffee Roasters
$3.30

BRAZIL - Brasilien Espresso - 125g
Brazil Natural yellow Catuai; red Catuai
Schön Kaffee
$6.71

Espresso B ++, Brazil (ideal for fully automatic machines like Jura)
Brazil, Campos Altos Natural Red Catuaí
MOK
$15.93
More from Machina Coffee

Primavera Family, Guatemala - Espresso
$15.25

Equatoria, South Sudan - Espresso
$15.25

Nestor Lasso Twin Pack, Colombia - Filter
$26.53

Blueberry Candy, Nicaragua - Espresso
$19.89

Kighuthu, Uganda - Espresso
$17.24

Bossa Nova, Brazil - Espresso
$11.94









