
Methodical Coffee
$35.89340gIn Stock
Colombia, Ventola Orange
Colombia, Ventola Orange is a Colombia, Vereda Las Mercedes, Santa Bárbara, Antioquia, Colombia, Anaerobic Washed, Yellow Colombia & Castillo coffee from Methodical Coffee.
In stock since:
Details
- Origin
- Colombia, Vereda Las Mercedes, Santa Bárbara, Antioquia, Colombia
- Process
- Anaerobic Washed
- Variety
- Yellow Colombia & Castillo
- Producer
- Felipe Trujillo
Available Sizes▾
- 340g — $35.89 ($10.56/100g)
- 907g — $81.64 ($9.00/100g)
- 2267g — $190.00 ($8.38/100g)

Colombia, Ventola Orange
Colombia, Ventola Orange is a Colombia, Vereda Las Mercedes, Santa Bárbara, Antioquia, Colombia, Anaerobic Washed, Yellow Colombia & Castillo coffee from Methodical Coffee.
$35.89340g$10.56/100gIn Stock
In stock since:
Details
- Origin
- Colombia, Vereda Las Mercedes, Santa Bárbara, Antioquia, Colombia
- Process
- Anaerobic Washed
- Variety
- Yellow Colombia & Castillo
- Producer
- Felipe Trujillo
Available Sizes
- 340g — $35.89 ($10.56/100g)
- 907g — $81.64 ($9.00/100g)
- 2267g — $190.00 ($8.38/100g)
Description
A complex yet endearing cup of sweetness with notes of assorted fruit in every sip.
About Methodical Coffee
- Location
- South Carolina, United States
- Region
- North America





