
Modcup Coffee
Decaf
Decaf is a Mogiana Region, São Paulo & Minas Gerais, Brazil, Swiss Water Process – 99.9% Caffeine-Free, Brazilian Field Blend coffee from Modcup Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Mogiana Region, São Paulo & Minas Gerais, Brazil
- Process
- Swiss Water Process – 99.9% Caffeine-Free
- Variety
- Brazilian Field Blend
Available Sizes▾
- 250g — $22.50 ($9.00/100g)
- 1000g — $67.50 ($6.75/100g)
- 2267g — $135.00 ($5.96/100g)

Decaf
Decaf is a Mogiana Region, São Paulo & Minas Gerais, Brazil, Swiss Water Process – 99.9% Caffeine-Free, Brazilian Field Blend coffee from Modcup Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Mogiana Region, São Paulo & Minas Gerais, Brazil
- Process
- Swiss Water Process – 99.9% Caffeine-Free
- Variety
- Brazilian Field Blend
Available Sizes
- 250g — $22.50 ($9.00/100g)
- 1000g — $67.50 ($6.75/100g)
- 2267g — $135.00 ($5.96/100g)
Similar coffees across all roasters

Decaf Brazil Cerrado
Brazil Natural
Talking Crow Coffee Roasters
$22.00

Rosso - Off Hours / Decaf Coffee
Brazil Swiss Water Decaf Mixed Heirlooms
Speciality Coffee CA
$17.00

Off Hours
Unknown, Brazil Swiss Water Decaf Regional Blend
Eight Ounce Coffee
$20.99

Half-Caf Brazil
Brazil Natural and Swiss Water Process
Talking Crow Coffee Roasters
$23.00

MAME - Decaf Omni
Santos, Brazil Decaf Process Swiss Water N/A
Entropica Coffee
$29.00

Assembly Decaf — Brazil
Brazil Natural
Assembly Coffee London
$17.00
Description
ROAST: Medium ORIGIN: Mogiana Region, São Paulo & Minas Gerais, Brazil NOTES: Nutty, Caramel, Balanced Acidity This Swiss Water Process decaf blend is crafted from high-quality Brazilian coffees grown in the renowned Mogiana Region, spanning São Paulo and Minas Gerais. Known for its smooth, nutty sweetness and gentle acidity, this decaf coffee is a perfectly balanced option for those seeking a flavorful cup—without the caffeine. With its rich caramel undertones, silky mouthfeel, and comforting warmth, this coffee is an excellent choice for any time of day.










